Сьогодні директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий представив колегам із соціальної сфери різних міст України та представникам Асоціації міст України принципи роботи “Київ Мілітарі Хаб”, та обговорили в цілому столичну систему реінтеграції та реабілітації наших Захисників і Захисниць.
Зараз понад 100 тисяч киян несуть службу в лавах Збройних Сил України. У Києві сформовано 2 бригади територіальної оборони. За кожним Захисником та кожною Захисницею є родина: діти, чоловіки/дружини, батьки, яким також потрібна підтримка. А це - ще 300-400 тисяч киян.
Тож у Києві розроблено ряд програм, спрямованих на підтримку киян – ветеранів війни та членів їх сімей. Зокрема, у листопаді 2022 року у Києві впроваджено Концепцію реінтеграції і підтримки киян-ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у війні з російським агресором.
Тоді ж було створено «Київ Мілітарі Хаб» з повним переліком послуг та повноважень на базі Київської бюджетної установи «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції».
У березні 2023 року Київська міська рада затвердила Міську цільову програму «Підтримка киян – Захисників та Захисниць України». Бюджет програми на 3 роки становить 2 млрд 329 млн грн.
Також у місті створено першу в Україні Київську міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки киян – Захисників і Захисниць України та членів їх сімей.
Київ спрямував свої зусилля на те, щоб організувати роботу з ветеранами та членами їх сімей за принципом “єдиного вікна”, при цьому максимально залучаючи до такої роботи самих ветеранів, адже філософія “Київ Мілітарі Хаб” — “Свій до своїх”.
Загалом соціальна сфера Києва у тісній співпраці зі сферою охорони здоров’я, освіти, підприємництва та інформаційних технологій розробляє повний спектр послуг та допомоги, які можуть отримати наші Захисники і Захисниці, члени їх сімей, члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців та тих, хто потрапив у полон чи вважається зниклим безвісти. Таким чином місто Київ охоплює ці категорії послугами та різними видами допомоги: соціальною, медичною, підтримкою в освіті і підвищенні кваліфікації, працевлаштуванні і в створенні власного бізнесу. При цьому інформацію про всі ці послуги можна отримати в електронному кабінеті захисника: сьогодні це 45 муніципальних і 140 державних послуг.