Притулок для тимчасового перебування жінок, що зазнали насильства у сім'ї
Вже 17 років в м. Києві функціонує Притулок, який є структурним підрозділом Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
Прийом до Притулку проводиться за письмовим зверненням (заявою) жінки до директора Центру та при наявності:
- висновку працівника органів МВС України (дільничого) про скоєння насильства в сім'ї;
- медичних довідок;
- свідоцтва про народження дитини;
- довідки від педіатра;
- рекомендацій спеціалістів Центру
Жінки можуть перебувати в Притулку протягом часу, необхідного для соціальної адаптації терміном до 90 днів. Притулок не надає реестрації місця проживання та не забезпечує жінок та дітей, які мешають з ними харчуванням. Обов'язковою умовою є дієздатність жінки та можливість самообслуговування.
В Притулку кожна жінка може перебувати в комфорті і затишку, переглядати телевізійні програми, займатися на велотренажері, користуватися бібліотечним фондом.
Прихисток у Притулку знайшли жінки, що змушені були фізично вийти з травмоутворюючої ситуації. Перебуваючи в безпечному місці, вони намагалися вирішити свої юридичні та психологічні проблеми за допомогою фахівців. Згодом, систематизуючи отриману інформацію, що була надана в ході роботи, фахівці Центру дійшли висновку, що проблему сімейного насилля треба вирішувати комплексно – враховуючи соціальний, юридичний та психологічний аспекти.
Саме цей висновок і став підставою для створення Програми «Я – жінка». Програма складається з трьох проектів, що спрямовані на корекцію віктимної поведінки та повернення самоповаги жінки до самої себе.
Проект соціальної адаптації «Берегиня». Метою цього проекту є забезпечення комфортних умов перебування жінки в безпеці. Затишне приміщення, прикрашене мистецькими творами сучасних художників, чимала бібліотека, можливість час від часу відвідувати театри і музеї міста Києва – все це повертає жінку до соціально активного життя, яке вдома найчастіше обмежувалося кухнею та обслуговування побутових потреб родини.
Проект психологічної корекції «Відродження» спрямований на подолання проблем віктимної поведінки, що не рідко закладається в жінку ще в дитинстві, як успадкування моделі батьківських стосунків. Шляхом індивідуальної та групової психологічної роботи жінці повертається самоповага, виробляються навички конструктивного виходу з конфліктної ситуації та ефективного спілкування.
Проект юридичної підтримки «Феміда» забезпечує кваліфікований консультаційний супровід постраждалих жінок на протязі всього їх шляху вирішення юридичних проблем. Метою цього проекту є не лише надання консультацій щодо конкретного випадку, а й юридична просвіта.
Всі проекти Програми «Я – жінка» пов'язані між собою, що забезпечує всебічну обізнаність жінки щодо проблеми подолання насилля в сім'ї, а також надають жінці можливість власного досвіду життя без насилля.